Zastrihávanie
Prvý krát na jeseň, keď ukladáte rastlinu na prezimovanie. Fuksiu skráťte asi o tretinu, odstráňte slabé a tenké vetvičky. Druhý krát koncom februára skráťte všetky výhonky na na dve tri očká. Rastlina vďaka tomu bohatšie zakvitne a hustejšie sa kozkonári.
Stanovište
Potrebuje svetlé, vzdušné miesto. Priame slnko znesie len ráno a večer. Na horúcom letnom slnku sa jej môžu spáliť listy a trpí škodcami ako sú molice a roztočce. Preventívne ochránite fuksie pred týmito škodcami aj častým rosením.
Teplota
V sezóne im naj lepšie vyhovuje teplota od 10 do 28 C, v zime od 2 do 10 C.
Zálievka
Substrát by nikdy nemal preschnúť. Na to sú fuksie veľmi citlivé. Reagujú opadávaním kvetov a listov. Z takéhoto šoku sa spamätávajú veľmi dlho. Vyžadujú pravidelnú zálievku. V zime stačí koreňový bal udržiavať vlhký. Pri teplote 5 až 10 C stačí zalievať raz za desať dní.
Prihnojovanie
Od apríla do septembra raz do týždňa hnojivom na balkónové kvitnúce rastliny. Všeobecne platí, že v chladnejších dňoch stačí prihnojovať raz za 10 dní, v teplých dňoch častejšie raz za 4 - 5 dní.
Presádzanie
V marci po druhom zastrihávaní. Použite ľahký, mierne kyslý substrát. Môžte použiť substrát na pelargónie alebo balkónové rastliny a pridajte v pomere 1:6 rašelinu alebo kvalitnú čiernu zeminu z lesa.
Rozmnožovanie
Veľmi jednoduché. Z jarných, mäkkých výhonkov dlhých 5 - 6 cm. Zapichnite ich do substrátu a zabezpečte vlhké prostredie napr. pod priesvitným PVC sáčkom. Odrezky však veľmi ľahko pustia korienky aj vo vode.