Svetlo
Treba ich postupne zvykať na slnečné žiarenie, aby sa nespálili listy. Letnenie zaručí bohaté kvitnutie, ktoré pokračuje v chladnom období aj vo vnútri. Ďalšou príčinou, prečo čínske ruže nekvitnú je ich vysadenie do veľkého črepníka. Vtedy musia zväčšiť objem svojej koruny, aby znova zakvitli.
Tip
Každoročne v období od decembra do marca hlboko zrezať, tým si zabezpečíme pekné nové lesklé listy bez žltnutia a bohaté kvitnitie. Zrezať môžte až tak, že rastlina ostane bez listov.
Stanovište
Slnečné alebo svetlé bez priameho slnka. I v zime má byť umiestnená v blízkosti okna a teplota 12–15 C je najvhodnejšia. Pri vyšších teplotách a nižšej vlhkosti žltnú a kvetné puky odpadávajú. Môže trpieť i roztočmi. Ďalšími škodcami bývajú vošky na kvetných púčikoch.
Zálievka
V lete výdatná, vonku aj každý deň. Vzime dvakrát do týždňa. Rosenie listov,ak je suché ovzdušie.
Prihnojovanie
Od marca do septembra každý týždeň. V zimnom období nehnojíme.
Presádzanie
Mladé rastlinky presádzame každý rok do substrátu určeného pre izbové rastliny. Staršie rstliny každé 2 – 3 roky,alebo aspoň zvrchu vymeníme pôdu.
Rozmnožovanie
Vrcholovými odrezkami odobranými v máji – v júni. Zapichneme ich do vlhkého substrátu v skleníku alebo pod PVC priesvitný sáček pri teplote 24 – 26 C.