Zavlažovanie záhrady

Pravidelný prísun vody je najmä v teplých slnečných dňoch dôležitý v okrasnej, i v úžitkovej záhrade. Ako docieliť čo najväčšiu úsporu času, vody i peňazí a zároveň rastlinám dopriať rovnomernú dostatočnú zálievku?

Automatické zavlažovanie

Automatické zavlažovacie systémy polievajú záhradu aj vo vašej neprítomnosti, či zaneprázdnenosti. Spoľahnúť sa môžte na rovnomernú, úspornú a efektívnu zálievku. Vybrať si môžte medzi nadzemnými a podzemnými systémami závlahy. Nadzemný systém je mobilný a môžte ho kedykoľvek premiestniť. Jeho výhodou je, že môžte podľa potreby nastaviť intenzitu, dĺžku aj uhol postreku.

Zavlažovacie sprchy - polievacie pištole

Postrekovacie pištole v kombinácii so záhradnou hadicou sú využiteľné nielen na plošné polievanie, ale aj na čistenie, oplachovanie a iné práce, ktoré v záhrade súvisia s vodou. Rôzne postrekovacie režimy umožňujú reguláciu prietoku, aj rôznu intenzitu a tvar striekania vody, od jemného poprašku, cez dažďové kropenie, až po silný prúd. Na pripojenie polievacej pištole, postrekovacej sprchy k hadici budete potrebovať hadicové spojky.

Veľkoplošné zavlažovače trávnika a mladých sadeníc

Starostlivosť o trávnik vyžaduje jeho pravidelné zavlažovanie. Závlahu trávnika aj na veľkých plochách zabezpečíme prenosným zavlažovačom. V ponuke sú rôzne tvary, s rôznym počtom otvorov a nastavením dĺžky a uhlu striekania.